Zalety posiadania strony Internetowej


W dzisiejszych czasach strona Internetowa jest nie tylko wizytówką, lecz niezbędnym narzędziem, ponieważ ludzie spędzają bardzo dużo czasu przed komputerem. Taki zabieg może istotnie wpłynąć na pozyskiwanie klientów oraz buduje markę. Kampanie marketingowe skupiające się na Internecie są często dużo tańsze niż te, które stosują środki analogowe, a jednocześnie umożliwiają dotarcie do większej bazy potencjalnych klientów. W poniższym artykule przedstawiamy 5 najistotniejszych zalet posiadania strony Internetowej prowadząc własną działalność gospodarczą.

1. Łatwy oraz wygodny dostęp do informacji

Wielu twoich klientów może szukać informacji o usługach lub produktach dostępnych w okolicy, właśnie w sieci. Kto chociaż raz nie wpisał w Google maps najbliższej stacji paliw bądź pizzerii? Na stronie www możesz nie tylko umieścić podstawowe informacje na temat swojej działalności oraz dostępnych usług, ale również zareklamować tak, aby klient zechciał skorzystać właśnie z twoich usług.

2. Dotarcie do szerszej ilości klientów

Dzięki posiadaniu swojej własnej strony, osoby potencjalnie zainteresowane mogą zobaczyć Twoją ofertę. Każda większa firma ma swoją stronę, ponieważ dzięki takiemu zabiegowi zwiększa się wiarygodność marki oraz więcej osób zobaczy usługi, jakie oferujesz.

3. Analiza statystyk

Jeśli nie zapytasz Twojego klienta, gdzie cię znalazł, nie dowiesz się, w jaki sposób do Ciebie trafił. Jednak posiadając odpowiednio przygotowaną stronę oraz korzystając z odpowiednich narzędzi, można dowiedzieć się:

  • skąd pochodzi Twój klient
  • ile osób odwiedza stronę Twojej firmy
  • liczbę wizyt na twojej stronie dziennie/miesięcznie/rocznie
  • które strony są najbardziej odwiedzane
  • ile stron odwiedza użytkownik podczas wizyty
  • ile czasu spędza na Twojej stronie
  • jak często klienci wracają na Twoją stronę

Dzięki takim statystykom można odpowiednio nakierować strategię Twojej kampanii marketingowej na odpowiednie miejsca w celu pozyskania jak największej liczby klinetów.

4. Strona Internetowa nie posiada ograniczeń geograficznych

Prowadząc sklep Internetowy masz dostęp do potężnego narzędzia pozyskiwania klientów, docierając do całej Polski. W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu posiada ponad 90% osób. Praktycznie każdy lubi spędzać czas przed komputerem surfując po nowych witrynach w poszukiwaniu czegoś interesującego. Często oglądamy wiele reklam, z których większość nie jest dla Nas interesująca, lecz zawsze jest kilka takich, które zwrócą Naszą uwagę.

5. Budowanie własnej marki

Wielu klientów działa z polecenia. Gdy dowiedziałeś się o salonie kosmetycznym, z którego Twoja koleżanka jest bardzo zachwycona lub firmie budowlanej, która dokonała bardzo fachowy remont, na pewno chciałbyś sprawdzić informacje, jakie są o niej zawarte w Internecie. Zadowoleni klienci mogą zostawić Ci pozytywną ocenę. Posiadając stronę Internetową sprawiasz, że potencjalni klienci mogą zobaczyć Twoje usługi oraz znają Twoją lokalizację oraz numer telefonu. Klient, który nie znajdzie szybko informacji, których szuka, najprawdopodobniej wybierze inną firmę.

Zostaw odpowiedź